Селта вече диша по-спокойно

снимка: celtavigo.net

Селта Виго победи като гост Алмерия с 4:2 в среща от 34-ия кръг на испанското футболно първенство и се изкачи на 11-о място в класирането.

За гостите с две гола и асистенция се отличи Мануел "Нолито" Агудо. Алмерия остава в зоната на изпадащите.

Родриго Риос уцели гредата за тима на домакините в 10-а минута, но до края на мача Селта Виго доминираше изцяло. В 19-а минута Рафиня асистира за първото попадение на Агудо, а в 40-а минута Риос изравни.

Селта Виго поведе с 4:1 след голове на Чарлс Диас, Агудо и Фабиан Орелана между 52-а и 76-а минута. Оскар Диас офирми крайния резултат в 88-а минута.

Така Селта Виго се изкачи на 11-о място с 40 точки актив, а Алмерия остава на предпоследната позиция с 30 точки.