Наско Курдов с три гола срещу кошмара на Левски

Нападателят Атанас Курдов реализира хеттрик за победата на Астана с 4:3 като гост срещу Иртиш в среща от седмия кръг на казахстанското футболно първенство.

Българският футболист се разписа на три пъти, когато Иртиш водеше с 3:1 и беше в основата на решителния обрат.

Бившият нападател на Славия се разписа в добавеното време на първата част, в 56-ата минута и четвърт час преди края на мача. В 79-ата минута започналият като титуляр Курдов беше заменен от Марат Хаметов. В 16-ата минута Джудович изведе Иртиш напред в резултата, но само 120 секунди по-късно Нусербайев изравни.

Бакайев на два пъти вкара топката във вратата на Астана и даде солиден аванс в полза на домакините. Едно от попаденията беше от дузпа, а гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Аничич, получен заради нарушението за 11-метровия наказателен удар.

Астана е лидер във временното класиране с актив от 17 точки. Това са първите голове за Атанас Курдов след трансфера му в отбора от Славия през зимата, уточнява БТА.