Атлетико Минейро победи Васко да Гама и увеличи аванса си на върха

Атлетико Минейро победи гостуващия Васко да Гама с 1:0 в дербито на върха и увеличи преднината си в класирането след срещите от 16-ия кръг на бразилското футболно първенство, предаде БТА.

С успеха възпитаниците на Алекси Кука събраха 38 точки и с мач по-малко имат аванс от 3 точки пред Флуминензе. Васко да Гама е трети с 34 точки.

Бившият нападател на Манчестър Сити и Евертън - Жо реализира единственото попадение с глава в 70-ата минута след центриране на Роналдиньо.

Флуминензе се изкачи на втората позиция след успех над Палмейрас с 1:0 като домакин. Жеан Морейра реализира победния гол в 84-ата минута след подаване на Рафаел Собис. Гостите, водени от бившия бразилски национален селекционер Луис Фелипе Сколари, се върнаха в зоната на изпадащите на 17-ото място с 13 точки.

С късен гол във втората минута на добавеното време на Андре Лима отборът на Гремио се наложи с 2:1 над домакина Сао Пауло и запази четвъртата си позиция с 31 точки.