ПСВ спечели Суперкупата на Холандия след победа над Аякс

ПСВ Айндховен, без национала Станислав Манолев в състава си, спечели Суперкупата на Холандия след победа над шампиона Аякс с 4:2. Двубоят се игра пред 50 000 зрители на стадион "Амстердам Арена".

ПСВ поведе с 2:0 до 11-а минута след голове на Ола Тойвонен и Джърмейн Ленс. Аякс се върна в мача след попадение на Тоби Алдервайрелд минута преди почивката, но в 53-а минута тимът от Айндховен отново поведе с два гола след втори гол на Тойвонен.

Аякс намали на 2:3 след автогол на Марсело в 75-а минута, но резервата Джорджинио Вайналдум затвърди победата на ПСВ с гол в добавеното време.

Така ПСВ Айндховен спечели първи трофей за сезона и ознаменува по най-добрия начин завръщането в отбора на треньора Дик Адвокаат и капитана Марк ван Бомел.