Литекс представи отбора си за новия сезон с минимална победа над Спартак (Плевен)

снимка: pfclitex.com

Литекс завърши с победа предсезонната си подготовка. Момчетата на Христо Стоичков постигнаха успех с 1:0 срещу Спартак (Плевен) у дома. Автор на единственото попадение в двубоя стана тинейджърът Кирил Десподов. Ненавършилият 16 години юноша се разписа с глава три минути преди края на мача.

"Оранжевите" контролираха играта, но нямаха много чисти положения за гол през първото полувреме. В 5-ата минута Галин Иванов се откъсна сам срещу вратаря, но бе подкосен от Рудашки, който веднага бе изгонен с директен червен картон. Неговото място обаче бе заето от друг плевенски играч.

Гостите имаха отлична възможност да се разпишат малко по-късно, но стражът Илко Пиргов майсторски спаси силен удар на Шопов от границата на наказателното поле. Малко над 30 минути игра за Литекс отново записа дошлият на проби нападател Костадин Башов.

След почивката и в двата тима започнаха да правят смени. Играта се пооживи и домакините натиснаха съперника си. В 65-ата минута Галин Иванов центрира отдясно, но в разбъркването Заков пропусна. След това Момчил Цветанов се вряза в отбраната и стреля от петнайсетина метра, но Тодоров спаси на самата голлиния.

Натискът на ловчанлии все пак доведе до победен гол. В 87-ата минута резервата Томи Костадинов центрира в наказателното поле, където най-малкият на терена Кирил Десподов вкара с глава, оформяйки крайното 1:0.