Япония разби Египет с 3:0 и се класира на полуфинал

Мъжкият олимпийски отбор на Япония се класира за полуфиналите на футболния турнир при мъжете, след като на четвъртфинал разби Египет с 3:0.

Попаденията срещу останалия с десет души отбор на Египет вкараха Кенсуке Нагай, капитанът Мая Йошида и Юки Оцу, информира БТА.

Нагай откри резултата за азиатците в 14-ата минута след грешка на вратаря Ахмед Елшенави, който се сблъска със защитник при центриране.

Така Нагай остана с топка в крака на празна врата и откри резултата. Йошида остана непокрит в 78-ата минута и с глава засече центриране от фаул. В 83-ата минута Оцу също се разписа с глава за крайното 3:0.

Най- добрата възможност за Египет беше в 77-ата минута, като топовен удар на защитника Мохамед Ел Нени летеше застрашително, но вратарят на японците Шуичи Гонда извади топката над горната греда.

Тимът на Египет остана с човек по-малко в 41-ата минута заради червен картон на вратаря Сааделдин Саад, който спря Манабу Сайто, излизащ в чиста голова ситуация.