България (U17) победи Ботев (U17) с 2:0

снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България до 17 години победи с 2:0 връстниците си от Ботев (Пловдив) в контролен мач, който беляза края на 10-дневния лагер на лъвовете в Брестник.

И двете попадения на стадион "Беркут" паднаха след почивката, а селекционерът Методи Деянов използва и 18-те момчета, които бяха привикани за съвместния лагер-сбор с юношите до 19 години. Горе-долу по равно игрово време получиха и тримата вратари - Николай Кръстев, Георги Ставрев и Николай Шоколарев.

Първият гол дойде в 54-та минута след флангова атака на резервата Илиян Неделчев, завършила с подаване към Емил Стоев и точен удар от наказателното поле. Друг футболист на Славия - Янис Карабельов, пък се възползва от двойно подаване, за да оформи крайното 2:0 осем минути преди края на двубоя.

Следващите контроли на състава на Методи Деянов ще бъдат в края на месец август, когато лъвовете ще срещнат Русия в Созопол