Локо (Сф) разби Пирин (Бл) с 5:0 в контролна среща

Локомотив (София) победи третодивизионния Пирин (Благоевград) с 5:0 (1:0) в контролна среща на стадион "Искър" в Самоков.

Столичани стигнаха да изразителния успех с четири попадения през второто полувреме, когато в състава на благоевградчани играха само юноши. Преди почивката играта беше равностойна, като дори футболистите на Пирин създадоха повече положения. В последната минута на първата част юношата на Левски Павел Петков откри резултата.

След почивката младите играчи на благоевградчани се предадоха след 70-ата минута. Александър Манолов вкара за 2:0, а малко по-късно Иво Иванов с глава направи резултата класически. Десетина минути преди края новото попълнение от Монтана Даниел Гаджев получи червен картон сред реплики срещу главния съдия Александър Костадинов и Локомотив доигра мача с човек по-малко. Пирин също завърши срещата с 10 души, тъй като играч на тима получи травма, а старши треньорът Костадин Герганчев вече беше използвал всичките си смени. В последните пет минути Локомотив вкара още два гола. Новопривлеченият от Монтана Димитър Илиев вкара за 4:0, а Манолов оформи крайното 5:0 с втория си гол в срещата.