Сарагоса победи Хихон в дербито на дъното в Испания

снимка: realzaragoza.com

Отборът на Сарагоса победи тима на Спортинг Хихон с 2:1 в дербито на изпадащите отбори от 30-ия кръг в Примера Дивисион. В друга среща от днес Расинг Сантандер отстъпи с минималното 0:1 от Гранада.

След тези мачове се оформиха и трите отбора, които са фаворити за изпадане в по-долната дивизия. Отборите на Спортинг Хихон и Сантандер имат по 25 точки и заемат последните две места. Сарагоса има вече 28 точки и е само на три точки от спасението, където е тима на Виляреал.

Иначе Сарагоса поведе срещу Спортинг Хихон с попадение на Елдер Пощига в 37-та минута. Домакините изравниха резултата с попадение на Егурен, но в последната минута Анхел Лафита донесе трите точки на гостите.

тборът на Гранада почти се спаси от изпадане след като вече има 34 точки след победата над Сантандер. Единственият гол падна от дузпа и бе дело на Сикейра.