Юношите до 17 години приключиха евроквалификациите с победа

Юношеският национален отбор до 17 години завърши с успех елитната квалификационна група за Европейското първенство в тази възраст, което ще се проведе в Словения през май.

Младите „лъвове" записаха първата си победа в последните пресявки преди шампионата, след като надиграха връстниците си от Турция с 2:0.

Станислав Дрянов откри резултата за българите още в 13-ата минута, а само 5 по-късно преднината ни бе увеличена от Милчо Ангелов. Турците доиграха последните 25 минути в намален състав, след като Юмит Караал получи червен картон.

Така България приключва елитна квалификационна група 4 на трето място с 4 точки, след като освен днешния успех „лъвовете" направиха равенство 0:0 с Португалия в първия си мач.

Лидер е домакинът Германия със 7 пункта, следван именно от иберийците с 5, а Турция е последен без актив. Единствено победителят във всяка група ще намери място сред финалистите на Европейското първенство.

Въпреки неуспеха на възпитаниците на Александър Димитров, представянето им заслужава уважение, защото приключиха квалификациите с положителна голова разлика и инкасираха поражение единствено от фаворита Германия (1:2).