Спортинг на Жезус удари Бенфика за Суперкупата (ВИДЕО)

Жорже Жезус спечели първи трофей начело на Спортинг (Лисабон), след като удари вечния враг и свой бивш тим Бенфика с 1:0 в битката за Суперкупата на Португалия. След шест години начело на „орлите“ специалистът подписа с другия гранд от столицата, а късно снощи нанесе тежко поражение по гордостта на „червените“.

Спортинг имаше превъзходство през по-голямата част от срещата и съвсем резонно стигна до успеха. Колумбийският национал Теофило Гутиерес се разписа в 53-ата минута, след като отклони топката при удар на Андрес Карийо, с което заблуди вратаря на „орлите“ Жулио Сезар.

До края на срещата не бяха създадени кой знае колко чисти голови положения и зрителите видяха предимно твърда игра – съдията показа цели осем жълти картона.

Така само пет дни преди началото на сезона в португалската Лига Сагреш Спортинг спечели първия си трофей под ръководството на Жорже Жезус, а за шампионът Бенфика остана разочарованието от загубата в дербито.

Benfica 0-1 Sporting | Full Highlights - Super...by zidanekrisz