Магия на Джаксън Мартинес вдъхнови Порто за разгром над Спортинг (ВИДЕО)

Порто разпиля Спортинг (Лисабон) с 3:0 в едно от големите португалски дербита и дръпна на съперника си с цели осем точки в класирането на Лига Сагреш след 23 кръга. „Драконите“ са втори на четири пункта от лидера Бенфика, докато „лъвовете“ имат само една точка аванс на третата позиция пред Спортинг (Брага).

Най-впечатляващият момент в мача дойде в 31-ата минута, когато Джаксън Мартинес с гръб към вратата и изумителен пас с пета изведе съотборника си Кристиан Тейо сам срещу вратата.

Взетият под наем от Барселона каталунец откри резултата, но не спря дотам, защото в 58-ата минута получи друго подаване от Мартинес и се разписа за 2:0. В 81-ата пък Тейо наказа грешка на Тобиаш, която му позволи да оформи хеттрика си.

Вижте видео от магическото изпълнение на Мартинес, а по-долу са всички попадения от дербито на Лисабон: