Австралия - Корея е финалът за Купата на Азия (ВИДЕО)

Домакинът Австралия се класира за финала в турнира за купата на Азия след лесна победа с 2:0 срещу Обединените Арабски Емирства. "Кенгурата" играха за първи път в Нюкасъл през последните 20 години, а защитниците Трент Сейнзбъри и Джейсън Дейвидсън се разписаха в първия четвърт час на двубоя.

Още в четвъртата минута Сейнзбъри вкара гол с глава след центриране от корнер, а пет минути по-късно удар на Халил от ОАЕ срещна гредата. В 14-ата минута Дейвидсън реши всичко в срещата, разписвайки се за крайното 2:0.

Австралия ще играе на финал в турнира за втори пореден път, след като загуби от Япония през 2011 година. Японците бяха отстранени след дузпи от ОАЕ на четвъртфиналите.

В мача за трофея в събота австралийският отбор ще срещне Република Корея. В двубоя за третото място Обединените Арабски Емирства ще играе с Ирак, обобщава БТА.