Корея е на финал за Купата на Азия

Двукратният шампион Република Корея се класира за финала в турнира за купата на Азия, след като победи състава на Ирак с 2:0.

Удар с глава на Лий Йън-Хиоп в 20-ата минута и шут от далечна дистанция на Ким Йън-Вън пет минути сред началото на втората част осигуриха ценния успех в полза на корейците.

Те не са играли на финал в турнира след 1988 година. Корея няма допуснато попадение в петте си двубоя за купата на Азия, което прави период от 480 минути.

Шампионът от 2007 година Ирак беше воден от легендарния за страната нападател Юнис Махмуд, но не успя да създаде добри голови положения пред вратата на съперника.

На финала в континенталната надпревара Република Корея, шампион от 1956 и 1960 година, ще играе срещу Обединените Арабски Емирства или домакина Австралия.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг във вторник, посочва БТА. Корейският тим се класира в мача за титлата за общо шести път в историята на турнира.