Конго изненадващо подхлъзна Габон (ВИДЕО)

Соченият за аутсайдер в група А отбор на Конго изненадващо поведе след първите два мача.

Конгоанците се наложиха с 1:0 над сериозния отбор на Габон и имат 4 точки, докато габонците са с 3.

Капитанът на отбора Патрис Онианге вкара единствения гол в 48-ата минута, след като защитата на противника не успя да изчисти от корнер и Онианге малко странно вкара.

Иначе Габон показа по-смислена игра. Още в 3-ата минута конгоанският вратар Кристофър Мафумби спаси опасен изстрел на Фредерик Було от 20 метра.

Звездата на Борусия (Дортмунд) Пиер-Емерик Обамеянг направи противоречив мач, но имаше една много добра възможност от фаул, но вратарят Мафумби спаси.

За Конго 75 минути игра бившият нападател на Ботев (Пловдив) Фериборе Доре, който също се връщаше в своята половина след 60-ата минута, когато Габон упражни сериозен, но безрезултатен натиск.