Звезда на Дортмунд вдъхнови Габон за победа в Купата на Африка

снимка: mtnfootball.com

Звездата на Борусия (Дортмунд) и капитан на Габон Пиер-Емерик Обамеянг вдъхнови националния си отбор за победа с 2:0 над финалиста в турнира за Купата на африканските нации през 2013-та Буркина Фасо във втория мач от тазгодишното издание на надпреварата в Екваториална Гвинея.

По-рано днес домакините се задоволиха само с равенство 1:1 срещу Конго и след днешния успех Габон оглавява Група А с пълен актив от 3 точки.

Обамеянг откри резултата в 19-ата минута с хубав изстрел от разстояние, след като бе направил пробив в противниковата половина. Буркина Фасо изпусна куп чисти положения в опита си да стигне до реми, като най-сериозни бяха пропуските преди почивката на звездата Джонатан Питройпа.

В 66-ата минута Малик Евуна с глава засече центриране в наказателното поле и увеличи аванса на Габон, които след почивката разчитаха предимно на контраатаки и постигнаха целта си да започнат успешно турнира.