Очаквано: Сан Лоренсо е съперникът на Реал Мадрид

Аржентинският Сан Лоренсо се класира за финала на световното клубно първенство по футбол, което се провежда в Мароко.

На полуфиналите Сан Лоренсо победи Оукланд Сити (Нова Зеландия) с 2:1 след продължения и в спора за титлата в събота ще излезе срещу носителя на Шампионската лига Реал Мадрид (Испания).

Редовното време завърши 1:1. Пабло Бариентос откри резултата в продължението на първата част. Тимът на Оукланд Сити изравни в 67-а минута, след като Анхел Берланга отбеляза гол от малък ъгъл.

15 минути преди края на редовното време Сан Лоренсо удари греда, а резервата Мауро Матос донесе победата на аржентинския тим в 93 минута.

Оуклънд Сити ще играе с Крус Асул (Мексико) за бронзовите медали в събота.

В среща за петото място на турнира ЕС Сетиф (Алжир) победи Уестърн Сидни Уондърърс (Австралия) с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 2:2.