Александър Тонев не попадна в групата на Селтик за Купата на Лигата

Българският национал Александър Тонев не попадна в групата на Селтик за четвъртфинала от турнира за Купата на Лигата на страната срещу скромния Партик Тисъл.

Детелините разгромиха Партик с 6:0, като хеттрик реализира шведския нападател Джон Гуйдети. Той вкара единствения гол до почивката в 31-ата минута, а през второто полувреме добави още два- в 52-ата и в 56-ата от дузпа.

Два гола наниза Лий Грифитс в 62-ата и в 68-ата минута, а също така се разписа и Емилио Исагире четири минути след началото на втората част.

Абърдийн пречупи коравия отбор на Хамилтън Академикъл с 1:0, а Дънди Юнайтед отстрани Хибърниънс със 7:6 при дузпите.

В редовното време и продълженията срещата приключи 3:3. Четвъртият полуфиналист е Глазгоу Рейнджърс, който спря Сейнт Джонстън с 1:0. Жребият за полуфиналите ще се тегли на 1-и ноември в ефира на Би Би Си.