Легендата Рожерио Сени заби гол №120

снимка: Guliver/Getty Images

Легендарният вратар Роджерио Сени се разписа от дузпа при домакинската победа на Сао Пауло над Крузейро с 2:0 в мач от 21-ия кръг в бразилското първенство.

Попадението бе под номер 120 в кариерата на 41-годишния страж, който държи рекорда за вратарят с най-много голове в историята на футбола.

Нападателят Алан Кардец вкара второто попадение в полза на победителите в дербито на стадион "Морумби" между два от най-силните отбори в страната.

Победата пред близо 60 хиляди зрители е трета поредна за Сао Пауло, а серията от 12 поредни двубоя без поражение за Крузейро беше прекъсната.

Воденият от Кака и Алешандре Пато състав от Сао Пауло няма нито едно поражение в последните си девет двубоя.

В 36-ата минута Сени се разписа от бялата точка, след като Пауло Енрике Гансо беше фаулиран в наказателното поле от Деде. Кардец оформи крайния резултат малко повече от четвърт час преди края с удар отблизо.

Във временното класиране Крузейро остава лидер с актив от 46 точки. Сао Пауло има 4 точки по-малко на втората позиция до момента.

В друга среща от кръга Интернасионал победи с 2:0 като домакин Ботафого и вече изостава на 9 точки след лидера.

Алекс и Едуардо Саша се разписаха във всяко от полувремената, за да осигурят ценния успех в полза на отбора от Порто Алегре.

Фламенго надигра с 1:0 състава на Коринтианс пред над 40 хиляди запалянковци на "Маракана".

Уолъс се разписа в средата на втората част и осигури победата за Фламенго, а роденият в Хърватия нападател Едуардо да Силва пропусна дузпа за домакините в края на двубоя.