Без Симеон Славчев, Спортинг направи реми с Бенфика

Спортинг (Лисабон) завърши наравно - 1:1 срещу Бенфика в дербито на португалското първенство.

Николас Гайтан изведе "орлите" напред в резултата още в 12-ата минута, завършвайки добро разиграване в атака на символичните домакини.

Само осем минути след това "зелено-белите" изравниха чрез нападателя Слимани, който се разписа с глава.

Българският национал Симеон Славчев не беше в групата за мача на Спортинг.

В друга среща от третия кръг Порто победи с 3:0 у дома състава на Морейрензе. Оливер Торес и два гола на Джаксън Мартинес донесоха класическия успех в полза на "драконите".

При втория си гол в срещата Мартинес беше изведен от Адриан Лопес, след като Хуан Кинтеро пропусна дузпа.

Лидери в класирането до момента са Витория (Гимараеш) и Порто са по 9 точки. Спортинг има 5 точки, на осмо място в класирането. Бенфика заема четвъртата позиция със 7 точки.