Георги Миланов с час игра, ЦСКА вкара шест

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Георги Миланов изигра 62 минути за своя ЦСКА Москва, който разгроми с 6:0 гостуващия Ростов в среща от 6-ия кръг на руската Висша лига.

Миланов започна като титуляр за шампионите, но бе заменен от Алан Дзагоев малко след почивката.

Така ЦСКА прекъсна неприятната си серия от две поредни загуби в шампионата, като "армейците" събраха актив от 12 точки и временно се изравниха със съгражданите си Динамо и Спартак сред първите шест в класирането.

Ростов пък инкасира четвърта загуба и остава в долната половина на таблицата.

До почивката гостите допуснаха само един гол във вратата си, след като в 42' Бибрас Натхо отбеляза един от общо трите си гола в мача.

Шампионите се развихриха през вторите 45 минути, когато добавиха и още пет попадения в мрежата на Стипе Плетикоса. Ахмед Муса удвои в 52', а веднага след това Натхо покачи на 3:0.

Отново Муса се разписа за 4:0 в 59, а дебютантът Роман Еременко вкара първия си гол за ЦСКА в 65'.

В самия край Бибрас Натхо оформи и своя хеттрик в двубоя, разписвайки се след асистенция на Панченко за крайното 6:0 в полза на ЦСКА.