Симеон Славчев вдигна втория си трофей със Спортинг

Българският национал Симеон Славчев се появи като резерва при победата на португалския гранд Спортинг (Лисабон) над италианския Лацио в приятелска среща за трофея "Синко Виолинос", играна на "Жозе Алвараде".

Двата тима не излъчиха победител и двубоят завърши 2:2, като "лъвовете" позволиха изравняване в добавеното време. Така се стихна до изпълнение на дузпи, при които домакините от Спортинг показаха по-здрави нерви и изтръгнаха успеха с краен резултат 4:2.

Лорик Кана и Диего Новарети изпуснаха Андре Мартинс още в петата минута на срещата и играчът на Спортинг се разписа за 1:0, но гостите на "Жозе Алваладе" отговориха мигновено.

Първо Фелипе Андерсон пропусна след удар с глава при центриране на Стефан Раду, а след това Стефано Маури поправи грешката на своя съотборник, засичайки подаване на Кейта Балдо.

Адриан Силва даде наново аванс на домакините след точен удар от дузпа в 53-та минута, а Симеон Славчев замени голмайстора 20 минути по-късно.

Мамаду Тункара пък се разписа за 2:2 в добавеното време на мача, който приключи с 4:2 в полза на Спортинг при дузпите.

Спортинг е гост в следващите си три контроли от предсезонната подготовка. Лисабонските "лъвове" ще срещнат последователно сънародниците си от Боависта, египетския Ал-Итихад и испанския Спортинг (Хихон).