Ривър Плейт победи шампиона и стана лидер

Ривър Плейт победи шампиона Велес Сарсфийлд с 1:0 и излезе начело в класирането след срещите от 15-ия кръг на футболното първенство на Аржентина.

Теофило Гутиерес отбеляза единственото попадение в мача в 30-а минута след грешка на вратаря Себастиан Соса. Ривър Плейт е на върха с актив от 27 точки, с точка повече пред Естудиантес и Колон.

Четвъртият Химнасия-Ла Плата играе с Ол Бойс по-късно днес и при успех също може да събере актив от 27 точки. Въпреки победата Ривър Плейт може да съжалява след контузиите на двама ключови футболисти.

Колумбицът Гутиерес беше сменен в 62-а минута заради травма на дясното коляно. Неговият сънародник Едер Алварес напусна терена няколко минути по-късно заради мускулна контузия на бедрото.

Вицешампионът Нюелс Олд Бойс завърши 0:0 като гост на Сан Лоренсо. Без попадения завършиха срещите Колон (Санта Фе) - Атлетико Белграно и Росарио Сентрал - Естудиантес.

Арсенал победи гостуващия Ланус с 3:1 при дебюта на Мартин Палермо като треньор. Бившият нападател на Бока Хуниорс и на националния отбор на Аржентина Палермо замени Густаво Алфаро, който беше уволнен миналия вторник, припомня БТА.