Тотнъм разпиля Арсенал, феновете спукаха от бъзици Венгер (ВИДЕО)

Тотнъм показа, че не се е отказал да гони Челси в спора им за титлата. На пътя на "шпорите" застана вечният съперник от Северен Лондон - Арсенал. Тотнъм обаче направи показно на "артилеристите" и с лекота ги тресна с 2:0, въпреки че резултатът можеше да е и по-изразителен.

"Шпорите" за завършат сезона във Висшата лига за пръв път пред Арсенал в класирането.

Феновете на Арсенал за пореден път опънаха транспаранти против мениджъра Арсен Венгер, искайки той да напусне клуба. Тогава пък привържениците на Тотнъм отвърнаха с обратното. Иронични плаката и песни, гласящи: "Венгер, стой в Арсенал", тотално довършиха гаврата към "артилеристите".

През първото полувреме Тотнъм игра по-добре, а Арсенал влезе в мача чак към 35-ата минута.

В 55-ата минута Деле Али се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на "топчиите" и откри резултата. 2 минути по-късно Тотнъм получи и дузпа, която Хари Кейн вкара хладнокръвно с безкомпромисен шут. До края на мача "шпорите" изпуснаха още няколко положения.

Тотнъм събра 77 точки и отново е на 4 от лидера Челси. Арсенал пък остава с 60 точки и мач по-малко от преките си съперници за място в топ 4.