Кристъл Палас взе скалпа на Ливърпъл насред "Анфийлд" (ВИДЕО)

Лиръвпул загуби с 1:2 от Кристъл Палас в мач от 34-я кръг на Висшата лига. Така "орлите" взеха скалпа на още един от лидерите.

Първо това бе Челси, а след това и Арсенал загуби от Палас. Лестър също бе на път да загуби от "орлите" (2:2).

Филипе Коутиньо откри резултата в 24-ата минута и по всичко изглеждаше, че победата ще бъде рутинна за мърсисайдци.

Не така обаче мислеше Кристиан Бентеке. Той изравни в 42-ата минута. През втората част отново Бентеке прониза вратата на Ливърпъл и донесе пълния обрат и трите точки за "орлите".

Ливърпул остава на третото място с 66 точки, но и два мача по-малко от останалите в топ 5 отбори.

Кристъл Палас пък се изкачи до 12-ото място и почти сигурно ще играе и през следващия сезон във Висшата лига, след като е на цели 7 точки от зоната на изпадащите.