Челси тресна "черешките" и направи нова крачка към титлата (ВИДЕО)

Челси показа, че няма да допусне нова изненада във Висшата лига. Лондончани победиха с 3:1 като гост Борнемут в мач от 32-я кръг.

В 17-ата минута Диего Коста се завъртя ефектно в наказателното поле и стреля, а топката се отклони в защитника на "черешките" Адам Смит и попадна във вратата. Три минути по-късно Еден Азар отново се развихри и след страхотен пробив излъга и вратаря, за да вкара за 2:0.

Джошуа Кинг върна един гол след щастлив рикошет.

През второто полувреме Челси владееше повече топката и "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Маркос Алонсо пък закова топката в мрежата, а вратарят на Борнемут дори не трепна.

"Сините" продължават да водят убедително в класирането. Челси събра 75 точки и е на цели 7 пред втория Тотнъм.