Слабак от Лондон шокира Челси след 100-минутна битка и върна интригата за титлата (ВИДЕО)

Челси загуби изненадващо у дома с 1:2 от Кристъл Палас в лондонското дерби на 30-я кръг във Висшата лига. Така "орлите" върнаха интригата за титлата, тъй като Тотнъм победи и се доближи на 7 точки от лидера.

На Челси не помогна и факта, че двубоят на "Стамфорд Бридж" се игра малко над 100 минути.

"Сините" стартираха много силно и след страхотна комбинация между Сеск Фабрегас и Еден Азар, топката отново стигна до испанеца и той закова хубав гол още в 5-ата минута.

Страхотна комбинация обаче между Кристиан Бентеке и Уилфред Заха донесе изравнителното попадение. Само две минути по-късно същата комбинация, но в обратна посока шокира всички на "Стамфорд Бридж" и "орлите" поведоха с 2:1.

Крейг Паусън пък спомогна за загубата на Челси, тъй като в 15-ата минута можеше да отсъди дузпа за "сините", но не го направи. Андрюс Таузънд игра откровено с ръка в наказателното поле и спря голов удар на Педро, но реферът не видя това.

Челси опита всичко и създаде 24 положения 11, от които бяха точни удари, но Хенеси бе просто безгрешен и отрази всичко.

Челси все пак остава лидер с 69 точки, а вторият Тотнъм е на 7 точки от тях.