Лестър нанесе тежък удар по мечтите на Ливърпул за ШЛ (ВИДЕО)

Шампионът на Англия Лестър със сигурност не си е представял, че този сезон ще води битка за оцеляване. "Лисиците" обаче направиха важна крачка към това да останат в елита. Те разбиха Ливърпул с 3:1 на "Кинг Пауър Стейдиъм" в мач от 26-ия кръг на Висшата лига.

С два гола през първото полувреме Лестър направо загроби мърсисайдци. Джейми Варди и Дани Дринкуотър се разписаха в 28-ата и 39-ата минути.

През второто полувреме Лестър отново бе по-съобразителния и концентриран отбор и нанесе трети удар по Ливърпул. Отново Джейми Варди напомни за силното си представяне от миналия сезон. В 68-ата минута Филипе Кутиньо вкара почетно попадение за Ливърпул.

Мърсисайдци са на 5-ото място с 49 точки, което е само на 1 от зоната, даваща право на участие в Шампионска лига. Там обаче са Арсенал, които имат и мач по-малко. Съвсем вероятно е тази загуба да размине Ливърпул с участие в най-комерсиалния клубен турнир.

Лестър пък е 15-и с 24 точки, което е с две повече от изпадащите.