Лукаку се развихри с 4 попадения при головата фиеста на "Гудисън Парк"

Евертън победи Борнемут с 6:3 в луд мач от 24-я кръг на Висшата лига. Герой за "карамелите" стана Ромелу Лукаку, който заби цели 4 гола. Головата машина на Евертън нямаше спирка и на един дъх покори върха на голмайсторската класация, издухвайки Диего Коста и Алексис Санчес, които останаха с 1 гол по-малко от него - 15.

Лукаку откри резултата още в първата минута, а до 29-ата вече бе 3:0, а белгийският нападател записа името си още един път при голмайсторите.

Второто полувреме започна силно за гостите. Джошуа Кинг върна само за 11 минути два гола във вратата на Евертън и при 3:2 мърсисайдци въобще не бяха спокойни за успеха.

В 83-ата и 85-ата минута обаче Лукаку отново се развихри и заби нови два гола. В края на мача Хари Артър върна един гол за 5:3.

Дълбоко в продължението Рос Баркли вкара за крайното 6:3.

Евертън е 7-и с 40 точки, което е само на 6 точки от 5-ото място.