Челси взе осмата си поредна жертва, Коста закла Манчестър Сити

Лидерът във Висшата лига остава Челси и след 14-я кръг. "Сините" постигнаха 8-а поредна победа в Премиършип, след като се разпиляха Манчестър Сити насред "Етихад" с 3:1.

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите тук.

"Гражданите" излязоха напред в резултата в края на първото полувреме след автогол на Гари Кейхил. Сити владееше повече топката през целия двубой и създаваше по-сериозните положения. Челси обаче бе безпощаден.

Диего Коста вкара 11-я си гол през сезона и поведе Челси към обрат. В 70-ата минута отново испанският нападател бе в основата на попадение, след като изведе Вилиан и резултатът стана 1:2.

В самия край на двубоя Еден Азар се разписа за крайното 1:3 след брилянтна контраатака. Това е и 8-и гол за Азар.

Челси със сигурност ще остане лидер, тъй като събра 34 точки, а вторият Ливърпул играе утре с Борнемут, но мърсисайдци имат 30 точки. С толкова ще остане и Манчестър Сити след втората им загуба за сезона.