Нафтата отново дари Монтана и крачи към оцеляване

Нефтохимик отново победи Монтана. В Бургас домакините победи с 2:1 в реванша от плейофа за оставане в Първа професионална лига. Така "шейховете" гледат смело напред, след като се справиха с Монатана с общ резултат 5:2.

В 26-ата минута Атанасов изведе Монтана пред в резултата. Вместо обаче гостите да натиснат и да вкарат още голове, това стори Иванов. Така в 71-ата минута резултатът бе 1:1. Отново Иванов вкара 9 минути по-късно. Яни Пехливанов пък получи втори жълт картон в края на мача и ще пропусне следващите мачове за Нафтата.

Нафтата чака да научи името на своя съперник, който ще стане ясен малко по-късно днес. Славия и Локо (ГО) играят във втори мач от плейофа. Столичани обаче ще спорят с бургазлии, след като победиха в първия мач с 3:0.

Монтана пък чака загубилия, за да се изправи срещу него в сблъсък за 13-ото място.