Блестящи орлета разгромиха Бг Лестър с рекорд

снимка: Facebook

Пирин разгроми Дунав с 4:1 в мач от 16-я кръг на Първа Професионална лига. "Орлетата" тотално разбиха Бг Лестър. Още през първото полувреме благоевградчани водеха с 3:1.

Даниел Младенов откри резултата в 15-ата минута. Автогол си вкара Атанас Атанасов в 21-ата минута, а 8 минути по-късно Младенов закова втори гол за 3:0. Деян Димов върна едно попадение за русенци още преди почивката. Пирин обаче изигра много силно второ полувреме и не допусна Дунав да изравни. Дори силната игра на Станислав Костов му донесе още радост, след като записа името си в списъка с голмайсторите в 62-ата минута.

Това е най-голямата победа на Пирин от началото на сезона. За пръв път благоевградчани вкарват 4 гола. За Дунав пък това е втората най-тежка загуба от началото на сезона, след като преди това получиха 5 гола от Лудогорец при загубата с 3:5.

Двата отбора се срещат за пръв път от 25 години в най-горното ниво на родния футбол.

Пирин се изравни с Ботев и Берое по точки - 18 и зае 9-ото място. Дунав пък остава пети с 25 точки, като утре може да бъде изместен от ЦСКА.