Лудогорец със сериозна крачка към титлата след трудна победа над Черно море

снимка: БГНЕС

Лудогорец постигна осмата си поредна победа в първенството, след като се наложи трудно като домакин с 2:1 над Черно море в първи мач от 29-ия кръг.

Двата тима изиграха много равностоен двубой на „Лудогорец Арена”, като гостите определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от Разград. Бразилецът Вандерсон откри за шампионите още в 9-ата минута, но в 31-ата Георги Илиев възстанови равенството след груба грешка на Витиня. Точка на спора сложи румънският голмайстор на „орлите” Клаудио Кешеру, който в 71-ата минута се разписа от дузпа.

До края на срещата гостите опитаха да стигнат поне до точката, но не така и не успяха да реализират изравнително попадение. Със спечелените три точки Лудогорец продължава да води убедително в класирането с 60 пункта, на цели 14 от втория Левски.

Съставът на Черно море, който няма победа в първенството вече 10 мача, остава шести с 29 точки.