Славия оглави класирането в родната А група

В последен мач от втория кръг на "А" ПФГ Славия разгроми като гост Пирин с 3:0 и оглави еднолично класирането с пълен актив.

Мачът се игра на ст. "Христо Ботев" в Благоевград, като играта бе равностойна само първите 20-ина минути. Оттук до края на срещата гостите от София имаха пълно превъзходство, което материализираха с три хубави гола.

Резултатът бе открит в 42-та минута, след като Джереми Манзоро реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу Ивайло Димитров. В 77-та минута Димитров удвои, засичайки с глава центриране отдясно на Петър Атанасов. В 84-та Манзоро записа втори гол на сметката си, оформяйки крайното 0:3 в полза на "Бялата лавина".

Славия е начело в класирането с пълен актив от 6 т., следват Монтана, Литекс и Берое с по 4 т. Шампионът Лудогорец е пети с 3 т., а Пирин е предпоследен заедно с Черно Море и Ботев Пд, като трите отбора имат едва по 1 т.