ПСЖ с унизителен рекорд след 9:0 над Троа

Отборът на Пари Сен Жермен подпечата четвъртата си поредна титла във Франция, след като вчера победи с умопомрачителното 9:0 последния Троа, който на теория ще се раздели с Лига 1 след края на кампанията.

През тази кампания играчите на Жан-Марк Фурлан записаха едва две победи, които на фона на 20-те загуби, изглеждат нищожни.

Освен това головата им разлика е стряскащата - 20:67, като никой друг отбор дори не се доближава до Троа по допуснати попадения. Втори с най-много допуснати голове е Бордо, който има 48, но "жирондинците" отдавна си гарантираха оставането в елита.

След вчерашната загуба обаче, играчите на Троа записаха доста унизителен рекорд. През този сезон те са играли 20 мача на своя "Стад де Л'ьод", като се реализирали едва 8 попадения пред феновете си.

Вчера, само за 90 минути момчетата на Лоран Блан засенчиха това "постижение",реализирайки девет гола във вратата на домакините.