Без изненада: Севиля на финал за Купата на Краля

Отборът на Севиля ще спори за Купата на Краля срещу актуалния носител на трофея Барселона. Това стана факт, след като андалусийците елиминираха Селта на полуфиналите. Вторият сблъсък между двата тима, игран на „Балаидос”, завърши наравно 2:2 и така с общ резултат 6:2 играчите на Унай Емери си осигуриха място в двубоя за титлата.

Въпреки тежкото поражение в първия мач, домакините започнаха отлично срещата и с два гола на Яго Аспас в 35-ата и 55-ата минути възродиха надеждите си за нещо повече. В 57-ата минута обаче аржентинският плеймейкър на Севиля Евер Банега уби интригата, реализирайки за 2:1 след асистенция на Крон-Дели.

Три минути по-късно Джон Гуидети пропусна да възстанови аванса от два гола за Селта, след като не успя да реализира от бялата точка. Крайното 2:2 оформи Йевхен Коноплянка в 87-ата минута, който реализира на празна врата след подаване на Витоло. В последната минута гостите останаха с човек по-малко, след като Стивън Н'Зонзи получи втори жълт картон.