Ориги разкри думите, с които Клоп е върнал мотивацията в отбора

Снощи тимът на Ливърпул елиминира фаворита за спечелването на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа.

След като в първата среща, играна на "Сигнал Идуна Парк" двата тима не излъчиха победител и пропуснаха доста възможности пред двете врати, вчера те компенсираха тези неща.

Още в 8' Борусия вече водеше с два гола на Михтарян и Обамеянг. Втората част започна добре за домакините, като Ориги намали, но 5' по-късно Ройс върна аванса от два гола на тима си за 1:3. Последваха обаче три безответни гола, дело на Коутиньо, Сако и Ловрен, които бяха достатъчни, за да продължат мърсисайдци към 1/2-финалите на надпреварата.

След края на срещата Дивок Ориги разкри по какъв начин мениджърът на тима Юрген Клоп е мотивирал своите по време на почивката между полувремената.

"На почивката, докато седяхме в съблекалнята унили, Клоп не спираше да говори. Това, което ни мотивира бяха думите му: А сега излезте на терена и изиграйте един мач, с който вашите деца и внуци ще се гордеят след време."