Всички резултати от първите мачове в Лига Европа

В четвъртък вечерта се изиграха всички мачове от първия квалификационен кръг на Лига Европа, включително срещите на българските участници Берое и Литекс.

Както е известно, Берое постигна победа с 2:0 като гост на литовския Атлантас след силно представяне през второто полувреме и голове на новите попълнения Спас Делев и Георги Божилов.

Литекс стигна само до 1:1 при визитата си на латвийския ФК Йелгава, но остава с предимство преди реванша в Ловеч на 9 юли.

Ако двата ни представителя на тази фаза на Лига Европа оправдаят очакванията и преодолеят първите си съперници, то ги очакват по-сериозни отбори в следващия кръг.

Берое ще играе с Брьондби във втория кръг, след като датският тим унищожи с 9:0 Жуневес/Югава от Сан Марино.

Литекс ще се изправи срещу победителя от двойката Флора – Работнички, като първият мач в Талин завърши с победа 1:0 на естонския тим.