Фамозният Тоти прати Рома в ШЛ с две докосвания (ВИДЕО)

Изключителният Франческо Тоти отново накара хилядите фенове на Рома да го обичат в последния му сезон с екипа на „вълците“. Въпреки че според мнозина легендата е в конфликт с треньора Лучано Спалети, това не му пречи да играе водеща роля и да спасява тима в критични моменти.

Рома губеше с 1:2 от Торино на „Олимпико“ в сряда вечер в ключов двубой от междинния 34-ти кръг на Серия А.

В 86-ата минута Франческо Тоти се появи в игра за домакините в последен отчаян опит на Спалети да избегне поражението. С първото си докосване само няколко секунди по-късно Тоти засече центриране от фаул и прати кълбото в мрежата на „биковете“ - 2:2.

В 89-ата минута „вълците“ спечелиха дузпа и с второто си докосване в мача Тоти осъществи пълен обрат, с който донесе безкрайно ценната победа на Рома с 3:2. С успеха Рома събра 68 точки на третото място и увеличи на седем преднината си пред четвъртия Интер, който по същото време се провали на гости на Дженоа и отстъпи с 0:1.

Така четири кръга преди края Тоти осигури на Рома комфортен аванс и спокойствие, че за тима ще има футбол в Шампионска лига от следващия сезон.