Барселона завърза битката за титлата след нова издънка (ВИДЕО)

Отборът на Барселона продължава с негативната си серия от мачове в испанската Примера дивисион. Играчите на Луис Енрике допуснаха трета поредна загуба в Испания и втора поредна на "Камп Ноу", след като тази вечер бяха надиграни с 1:2 от тима на Валенсия.

Барселона бе по-добрият тим през първата част, но в 26' се стигна до конфузна ситуация, след като Иван Ракитич си отбеляза автогол. В последната минута от първата част "Камп Ноу" бе смълчан, след като Санти Мина удвои.

През второто полувреме шампионът от миналата година тръгна на щурм, но успяха да стигнат само до едно попадение, дело на Лионел Меси. То обаче бе напълно недостатъчно за нещо повече от загуба.

Към момента каталунците все още са лидери в Примера, с актив от 76 точки, но борбата за титлата се завърза, след като преследвачите Атлетико и Реал спечелиха срещите си от този кръг. За сега "дюшекчиите" са втори също със 76 точки, а Реал изостава с една - 75.

Валенсия се изкачи до 12-та позиция и е с 40 пункта.