Лацио за малко не изненада Милан на „Меаца“

Лацио имаше повече чисти положения, Милан по-често търсеше победата, но в крайна сметка вторият дуел между грандовете от Милано и Рим отново завърши 1:1. Снощи Рома с късен изравнителен гол се спаси от домакинско поражение срещу Интер, а на „Меаца“ гостите от столицата поведоха с попадение на Марко Пароло в деветата минута с глава.

В 15-ата чудесно подаване на Луиз Адриано чукна топката към Карлос Бака, с което колумбиецът с отличен шут с външен фалц изравни на 1:1.

Джанлуиджи Дунарума спаси изключително чисто положение на Фелипе Андерсон, а в 84-ата минута Сенад Лулич получи втори жълт картон. Нито стихийният натиск на Милан, нито контрите на Лацио доведоха до нови голове, но в 94-ата минута Кристиан Сапата игра с ръка в наказателното поле и гостите заслужаваха да получат дузпа.

Милан няма победа вече от трети пореден мач и е шести с 49 точки – 6 по-малко от Фиорентина и Интер. Лацио е с 42 на осма позиция.