Феноменалните спасявания на Ханданович срещу Рома (ВИДЕО)

Вратарят на Интер Самир Ханданович заслужава прозвището „играч на мача“ в дербито с Рома, което „нерадзурите“ спечелиха с 1:0 и с това изместиха „вълците“ от първото място в класирането на Серия А.

Босненският страж още през първото полувреме индикира, че възнамерява да заключи вратата си срещу атаките на най-доброто нападение в Италия, но особено след почивката тотално отчая офанзивните футболисти на Рома.

След няколко отлични намеси при удари с глава на Един Джеко дойде кулминацията на спасяванията за вечерта – четворно парирани на изстрели на Мохамед Салах. Интер отбеляза чрез Гари Медел, който за първи път записа името си сред голмайсторите за „нерадзурите“, а с помощта на блестящия си вратар тимът на Роберто Манчини измъкна ценната победа.