Маркъс Рашфорд подписа билета на Астън Вила за Чемпиъншип

Астън Вила е първият отбор, който официално изпадна от Висшата лига през този сезон, след като загуби гостуването си на Манчестър Юнайтед от 34-ия кръг с 0:1.

Бирмингамци бяха неизменна част от елита през последните 28 години, но след трагичната си кампания, изпаднаха в Чемпиъншип четири кръга преди края на сезона. На "Олд Трафорд" днес домакините бяха пестеливи и неубедителни в последните минути, но все пак стигнаха до успеха, благодарение на гол на Маркъс Рашфорд в 32-та минута.

Младият нападател на "червените дяволи" се разписа с прецизен изстрел след подаване на Антонио Валенсия. През втората част възпитаниците на Луис ван Гаал пропуснаха няколко добри възможности да увеличат преднината си, а гостите също имаха своите шансове в края, като изстрел на Руди Гестед срещна гредата. В крайна сметка двубоят завърши преди резултат 1:0 и Манчестър Юнайтед продължава борбата си за място в топ 4, докато Астън Вила ще играе в Чемпиъншип през следващия сезон.