Байер (Леверкузен) се измъчи със слабаци за Купата (ВИДЕО)

Третодивизионният тим на Унтерхахинг опита да поднесе една от изненадите за Купата на Германия, но в крайна сметка загуби домакинството си на елитния Байер (Леверкузен) с 3:1 на 1/8-финалите.

Макс Бауер даде преднина на домакините в 27-та минута, но радостта им трая само 4 минути преди Хавиер Ернандес - Чичарито да изравни.

Щефан Кислинг бе точен 10 минути след началото на втората част, а крайният резултат фиксира Карим Белараби в 83-та минута. "Аспирините" играха и 11 минути с човек повече, след като Тафершхофер бе изгонен.

В другата среща от този час Вердер изненадващо отстрани Борусия (Мьонхенгладбах) като гост с 4:3. Ларс Щиндъл даде преднина на домакините в 10-та минута, а в 52-рата Янек Щенберг изравни в 52-рата. Яник Вестергаард направи пълен обрат  в 58-та.

15 минути преди края Бранимир Хръгота възстанови равенството. Не бяха изминали и 60 секунди и Клаудио Писаро отново изведе гостите, а Антъни Ужа подпечата успеха за Вердер в 78-та. Няколко минути по-късно Хръгота оформи крайното 3:4.