Байерн размаза Борусия (Дортмунд) и се откъсна на върха (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) разгроми с 5:1 Борусия (Дортмунд) в мач между първия и втория във временното класиране.

Баварците поведоха с два гола на Томас Мюлер в 26-та и 35-та минута. Пиер-Емерик Обамеянг намали резултата две минути след второто попадение на Мюлер и върна интригата.

През втората част домакините поведоха с 4:1, след като Роберт Левандовски също се разписа на два пъти. Марио Гьотце пък отбеляза последния гол в 66-та минута и оформи крайния резултат.

С тази победа тимът на Пеп Гуардиола вече има комфортен аванс и води със седем точки пред Дортмунд след осем кръга.

Байерн имаше късмет в 4-та минута. Алаба, който бе последен в отбрана, извърши нарушение срещу Мхитарян, но получи само жълт картон.

Първата по-сериозна опасност в мача бе за гостите. Мхитарян бе близо до това да изведе Обамеянг сам срещу вратаря, но Тиаго притича и успя да избие топката в последния момент.

В 22-та минута Илкай Гюндоган намери Мхитарян на крилото с прекрасен пас. Арменецът влезе навътре, след което стреля неточно.

Три минути по-късно Байерн поведе с 1:0. Томас Мюлер получи страхотно подаване от дълбочина, чукна топката покрай вратаря Бюрки и отбеляза на опразнената врата.

Томас Мюлер отбеляза втория си гол в мача от дузпа в 35-та минута. Баварците организираха прекрасна атака - гомайсторът Мюлер получи на фланга, след което върна топката в центъра на терена към Лаам, който напредна и изведе Тиаго, a последният бе подсечен в наказателното поле от Мхитарян.

2-0 Thomas Müller Penalty Goal Germany...by diyan-delev

Две минути по-късно гостите намалиха резултата. Мхитарян подаде към Гонсало Кастро, който центрира чудесно в по земя наказателното поле и Обамеянг от близо реализира за 2:1

Pierre Aubameyang Amazing GOAL - Bayern Munchen...by hdfootballvideos

Втората част започна взривно. Само след 30 секунди игра, подобно на първия гол, топката бе подадена от дълбочина, защитата и вратарят на Дортмунд не се ориентираха и Левандовски покачи на 3:1.

Байерн бе близо до нов гол. Гьотце изведе Левандовски, вратарят Бюрки бе излезнал, но бе елиминиран от поляка, който върна към Мюлер, след което топката бе пратена към Гьотце, който на полупразна врата пропусна.

В 58-та минута баварците отбелязаха четвърти гол във вратата на Борусия (Дортмунд). Левандовски реализира ново попадение след прекрасно подаване на Гьотце от крилото.

GOAL Robert Lewandowski // Bayern 4 - 1...by flashhighlights

Домакините продължават наказателната си акция. След дълго разиграване топката стигна до Марио Гьотце, който се разписа от точката на дузпата - 5:1.

Дортмунд бе близо до намаляване на резултата в 71-та минута. Гостите организираха контраатака - Ройс напредна и комбинира с Гюндоган, който намери Мхитарян, арменецът се освободи, но не успя да отбележи от чиста позиция заради прекрасната реакция на Нойер.