Мощен Дортмунд изнасили Юнайтед на Моуриньо (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) разсипа водения от Жозе Моуриньо Манчестър Юнайтед. Германците се изгавриха с клетите англичани с 4:1 в контролен мач от турнира International Champions Cup, който се игра на стадион "Шанхай Стейдиъм" в Китай.

В началото на срещата германците бяха по-дейният отбор и логично в 19-ата минута излязоха напред в резултата. Точен бе Гонсало Кастро, който се възползва от суматоха в наказателното поле на "дяволите". В 36-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг удвои от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Антонио Валенсия.

Втората част започна вихрено за Борусия. Дортмундци превъзхождаха съперника и в 57-ата минута новото попълнение Дембеле направи резултата класически. Той се разписа с остър шут в близкия ъгъл.

Две минути по-късно Хенрих Мхитарян вкара първия си гол за Юнайтед. Арменецът се разписа на празна врата след груба грешка в защита на бившите му съотборници.

Четири минути преди края на редовното време Гонсало Кастро вкара втория си гол, оформяйки крайния резултат.