Пореден гаф остави Арсенал на 13 точки от Лестър (ВИДЕО)

Арсенал записа разочароващо равенство при домакинството си на Кристъл Палас в среща от 34-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят, игран пред близо 60 000 зрители на стадион „Емиратс” в Лондон, завърши наравно 1:1 като това бе второ поредно равенство за играчите на Арсен Венгер, които вече загубиха почти всякакви шансове да се борят за шампионската титла на Англия.

Арсенал откри резултата след гол на Алексис Санчес в добавеното време на първото полувреме. Чилийският национал се разписа с глава след отлично центриране на Дани Уелбек.

Срещата отиваше към рутинна победа за домакините, когато в 82-ата минута халфът на гостите Яник Боласие с мощен шут смълча „Емиратс”, изравнявайки за крайното 1:1.

С днешното равенство „топчиите” остават на четвъртото място в класирането с актив от 60 пункта, на цели 13 зад лидера Лестър. Кристъл Палас пък направи поредна важна крачка към оставането си в елита, като тимът на Aлън Пардю е 16-ти с 39 точки.

All Goals - Arsenal 1-1 Crystal Palace - 17-04...by FVO_HD