Съндърланд шокира Манчестър Юнайтед след автогол на Де Хеа (ВИДЕО)

Отборът на Съндърланд поднесе първата изненада на 26-я кръг, след като победи като домакин Манчестър Юнайтед с 2:1.

По този начин "черните котки" се доближиха до измъкване от зоната на изпадащите, като вече са 18-ти с 23 точки, на една от спасението, където в момента е Нюкасъл.

Манчестър Юнайтед от своя страна най-вероятно ще се отдалечи още от топ 4, като към момента играчите на Луис ван Гаал изостават с 6 точки от градския съперник Манчестър Сити.

Резултатът бе открит още в третата минута от крилото на домакините Уаби Хазри. Постепенно "червените дяволи" наложиха натиск, който даде резултат чак в края на полувремето, когато Антони Марсиал изравни.

През втората част се стигна до едно попадение, което реши висчко. 8' преди последния съдийски сигнал, Съндърланд изпълни корнер, като последва удар с глава, който Давид де Хеа не можа да отрази. На голлинията обаче бе Марсиал, който опита да изчисти, но вместо това уцели стража на тима и топката влетя в мрежата за 2:1.