Ман Сити схруска Хъл и продължава напред за Купата на Лигата

Отборът на Манчестър Сити стигна лесно до домакинска победа в турнира за Купата на Лигата. Играчите на Мануел Пелегрини се класираха за 1/2-финалите в надпреварата, след като надделяха с 4:1 на "Етихад" над Хъл Сити.

Вилфред Бони даде тон на шоуто с гол още в 12-та минута. След това "гражданите" трябваше да потреперят сериозно за аванса си, като резултатът не бе променен до 80-та минута. Постепенно "тигрите" тръгнаха в атака, за да търсят изравнително попадение, което доведе до много свободни пространства в защитата им и това доведе до разгрома.

Младият нападател на "небесносините" Келечи Ихеаначо удвои 10 минути преди края. Две минути по-късно Кевин де Бройне покачи на 3:0, а три минути преди края на срещата отново Де Бройне направи 4:0. В последната минута от срещата Андрю Робъртсън отбеляза почетното попадение за гостите.

В другите срещи от днес:

Мидълзбро - Евертън 0:2

Стоук Сити - Шефийлд Уензди 2:0

Утре е последната среща от 1/4-финалите за Купата на Лигата, като Саутхямптън посреща на "Сейнт Мери" Ливърпул.