Хеттрик на Хари Кейн при разгром на Тотнъм

Отборът на Тотнъм разгроми като гост новака във Висшата лига Борнемут с 5:1, а в герой за "шпорите" се превърна Хари Кейн, който наниза хеттрик и напомни за миналогодишната си форма.

Срещата започна смразяващо за гостите, като те получиха гол във вратата си след точно 42 секунди игра, но съумяха да направят обрат до почивката. Мат Ричи даде аванс на Борнемут преди Хари Кейн от дузпа,Муса Дембеле и Ерик Ламела да обърнат развоя на срещата още преди 30-та минута.

След почивката на терена имаше само един отбор и това бе този на "шпорите". С голове на английския си нападател в 56-та и 64-та минута, играчите на Маурисио Почетино прибавиха три точки в актива си.

След успеха днес Тотнъм вече е на 6-та позиция с 17 точки, а Борнемут остава 17-ти с 8.